Társadalomtudományi Programajánló

Magyarország és az ENSZ

Magyarország és az ENSZ

Közös konferenciát szervez az ELTE BTK Új- és Jelenkori Egyetemes Történeti Tanszék, az ELTE HTK Történettudományi Kutatóintézet, valamint a Magyarország és az ENSZ kutatócsoport.

Az eseményen Szilágyi Ágnes Judit, az ELTE Új- és Jelenkori Egyetemes Történeti Tanszék vezetője, Bogyay Katalin, a Magyar ENSZ Társaság elnöke, Tóth Tibor, az Átfogó Atomcsend Szerződés Szervezete korábbi vezetője és Kecskés D. Gusztáv, az ELTE HTK Történettudományi Intézet tudományos tanácsadója mondanak köszöntőt, melyet Lakatos István, a Külgazdasági és Külügyminisztérium diplomatájának Az ENSZ és az emberi jogok a Kádár-korszakban című előadása követ.

A konferencián egyebek mellett szó lesz a nemzetközi szervezetek és Magyarország kapcsolatáról, az ILO, a FAO és az ENSZ különböző intézményeinek szerepéről, a magyar diplomácia és szerepvállalás kérdéseiről, történeti és intézményi megközelítésekről, valamint egyéni ENSZ-karrierekről. Az előadások után az érdeklődők részt vehetnek egy kerekasztal-beszélgetésen is, amely az ENSZ és Magyarország kapcsolatát vizsgálja 2026 perspektívájából.

A konferencia az alábbi linken keresztül online is követhető.

Az esemény részletei: